Kui palju maksab kolimisteenus?

Kui teid ootab ees kolimine siis üks peamiseid küsimusi võib teil olla: kui palju maksab kolimine ehk mis on kolimisteenuse hind ja kuidas või millest see hind kolimisfirmal välja kujuneb. Seletame lähemalt antud postituses mis faktorid mõjutavad kolimisteenuse hinna kujunemist ja mille abil on teil osaliselt ka soovi korral võimalik teenust ise soodsamaks teha ettevalmistuse näol.

 1. Kliendi poolne ettevalmistus
  Hea ettevalmistus annab eelduse kiirele kolimisteenusele. Tehke endale selgeks mis asju soovite kolida ja mida näiteks ära visata või ära anda. Kolimise käigus avastavad inimesed ja ka ettevõtted väga palju asju mille olemasolu enam ei mäletatudki või mis ei leidnud enam kasutust ja oli tulevikuks peitu pandud. Reeglina sellistest asjadest vabanetakse ise ja see säästab ka kolimisele kuluvat aega või suuremate esemete puhul lastakse kolimisettevõttel kas siis ennem või pärast kolimist Uuskasutuskeskusesse või jäätmejaama viia. Teha plaan kui suures osas soovite kolimisettevõtte abi ja palju soovite ise ära teha. Märkida eelnevalt ära esemetele, kastidele, kottidele mis on õrnad esemed, mis on sisu ja mis ruumidesse sihtkohas lähevad.
 2. Vahemaa algus ja sihtkoha vahel
  Kolimine võib toimuda nii ühe hoone siseselt, kui ka kahe või enam koha vahel. Kuna teenusehind on ajapõhine siis on ka hinnakujundusel määrav kas lähte- ja sihtkoht asuvad üksteisest 5 minuti kaugusel või 30 minuti kaugusel. Linnadevahelise kolimise puhul koostame kliendile eraldi transpordi hinna mis on fikseeritud. Tuleb ka arvestada, et kolimisteenuse ajaarvestusse läheb Kolimisrõõm laost (Punane 42 Tallinn) objektile sõit ja peale kolimist tagasi Kolimisrõõm lattu sõit. Kolimisteenused Tallinnas puhul on keskmine objektile ja tagasisõidu kulu kokku 20-30 minutit.
 3. Ligipääs kolimisautole
  Selgitada välja ja võimalusel anda ühistule/ettevõtte hoone haldurile teada oma kolimise kuupäevast ja täpsustada või võimalusel broneerida välisuksele lähim parkimiskoht nii, et kolimisauto ei peaks ebaseaduslikult kinni parkima kõnniteed ega sõiduteed. Mida lähemale sissepääsule saab kolimisauto parkida seda kiiremini möödub ka kolimine.
 4. Korrus
  Mitmendal korrusel asub alguspunkt ja mitmendal korrusel sihtpunkt? Kas majas on olemas lift ja kas seda saab kasutada? Kui suur lift on ja milliseid esemeid on võimalik sellega vedada? Võib olla olukordi kus ühistu või äripinna sisekorraeeskirja järgi ei tohi liftiga suuremaid esemeid transportida või tuleb lifti seinad ja uksed kaitsta. Kortermajade liftidesse sageli ei mahu suuremad mööbliesemed sisse (nt. diivanid, madratsid, kapid jne.) ja kui kolimine toimub kõrgemalt korruselt siis treppidest tassimine võtab kindlasti oluliselt rohkem aega.
 5. Kolitava vara maht
  Vastavalt kastide, kottide, mööbliesemete, kodutehnika, kunsti ja taimede kogusele kujuneb ka ajakulu. Mõnel kliendil võib olla ühetoalises korteris kolmetoalise korteri jagu sisu ja vastupidi seega maht määrab tassimisel tekkiva ajakulu. Samuti on raskete asjade kolimine ajamahukas töö ning
  vastavalt kaalule, vahemaale ja korrustele on tegemist tavalisest kolimisteenusest kallima tööga.
 6. Kolitava vara pakkimine
  Tasub mõelda läbi kas soovite ise oma kolimisele kuuluvad asjad ära pakkida ja uues kohas lahti pakkida või usaldate selle kolimisettevõttele. Pakkimisel on ajaliselt suur osakaal kolimisteenusele kuluvast ajast.
 7. Mööbli demontaaž ja montaaž
  Lisaks pakkimisele on ka see tegevus ajakulukas, kuid suurel osal ajast kas vajalik või säästab kõvasti tassimisele kuluvat aega ning maandab riske mööbli avadest läbimahtumise ja viga saamise osas. Tegemist võib olla nii kardinapuu, lambi, riidekapi kui ka eritellimusel valmistatud köögi või garderoobiga. Uue mööbli kokkupanekut ja mööbli paigaldust saab tellida ka kolimisfirmalt.
 8. Töö teostamise aeg
  Nädala sees tava tööaegadel on teenused soodsamad kui väljaspool tööaega, nädalavahetustel ja riigipühadel.
 9. Asjade hoiustamine
  Kui soovite remondi ajaks või uue elupinna või äripinna valmimsie ajaks asjade hoiustamise teenus kolimisteenust pakkuvalt ettevõttelt tuleb arvestada ka laoteenuse hinnaga mis kujuneb vastavalt asjade mahule ja hoiustamise perioodile.

 

Meie teenused on tunnihinna põhised ja hinnakirjaga saab tutvuda siin.

Meie teenused:

Saada päring