Lihtsad nipid, kuidas säästa kolimisel raha, aega ja närve

Kolimine

Kolimine on tavaliselt rõõmus sündmus, mis tõotab uut ja meelepärasemat elu uues kohas. Paraku on kolimise korraldamine alati seotud suure muutusega ja märkimisväärsete kuludega. Kuidas selleks valmistuda?

Otsusta

Kuna uus kodu nõuab väljaminekuid, siis miks mitte teha mõned kolimisrituaalid ise ära.

Kuid selle valiku puhul on oluline oma jõudu mitte üle hinnata. Liigne koonerdamine kolimisel võib selle protsessi tüütult pikaks venitada ja rõõmu asemel koged vaid väsimust ning tülpimust.

Anname mõned säästunipid – loe ja mõtle, millega saad ise hakkama ja mida võiks teha pigem asjalik kolimisfirma.

Sorteeri

Vaata objektiivselt kogu majapidamine üle ja vali julgelt, mida soovid kolida ja mida mitte. Kõik mittevajalik vii jäätmejaama, kasutuskõlbulikud esemed kingi või anneta näiteks uuskasutuskeskusele, tulutoovad asjad, mida enam tarvis pole, müü maha.

Planeeri

Kõik asjad, mida plaanid transportida, jaga kahte leeri: hädavajalikud asjad ja need, milleta saad mõnda aega hakkama. Esimesed paki eraldi kastidesse, mille sisu pane detailselt kirja ja paiguta autosse nii, et need oleks saabumisel kohe käepärast.

Paki

Varu õige mõõduga kastid, pakkematerjalid ja teip ning paki kõik ise. Kastide märgistamine muudab uues kodus lahti pakkimise palju lihtsamaks, kuna sissekolimise käigus tead juba, kuhu tuppa millised kastid tuleb viia. Kõige väärtuslikumad asjad ja dokumendid hoia enda juures ning transpordi neid ise.

Tassi

Kui tahad kolimisteenustelt raha säästa ja korraldada asju iseseisvalt, siis organiseeri appi 3–4 sõpra, kes on nõus su maise vara vanast kodust kolimisautosse ja sealt uude koju tassima.

Taaskasuta

Vali kastid, mis peavad koormusele vastu ja ei lagune. Varu kolimiskaste tuttavatelt või uuri kauplustest, mida on võimalik tasuta saada. Pakkepaberi asemel võid kasutada vanu ajalehti, köögirätikuid ja muid pehmeid kangaid.

Vastuta

Kui ühendad lahti ja pakid kokku kogu majapidamises leiduvad tehnika- ja elektroonikaseadmed, siis tasub enne teha fotod juhtmete asukohast arvutis, teleris ja muudes seadmetes. Nõnda on lihtne need pärast kolimist õigesti ühendada.

Ka mööbli lahti- ja kokkupanek annab olulise hinnavõidu. Kindlasti tasub ka suurema mööblieseme puhul enne lahtivõtmist ja lahtivõtmise ajal teha pilte, markeerida detailid ja furnituur ning ka vajadusel koostada lühike juhend, et kokkupanek mööduks turvaliselt ja kiiresti. Kui tead, et oled osav nii lahtivõtmises kui ka kokkupanemises, siis anna tuld!

Kaardista ja mõõda

Veendu juba enne kolimispäeva, kas kolimisauto saab välisuksele võimalikult lähedale  parkida ja mõtle läbi, kus hakkavad uues kodus / kontoris asuma mööbel ja tehnika. Mõõda üle suuremate esemete puhul kõik ukseavad ning vajadusel ka kitsamad kohad näiteks trepikojas, et vähendada enda või kolijate tööaega. Sellest sõltub ju teenuse maksumus.

Otsus on sinu, säästa asjadelt, mida teed meelsasti ise!  Kolimisrõõm on valmis korraldama kas kogu teenuse otsast lõpuni või siis selle osa, mida ise ei soovi ette võtta. Muudame sulle tüütud toimingud võimalikult lihtsaks. Võta meiega julgesti ühendust!

Saada päring