Kuidas utiliseerida vana mööblit ja tehnikat

Vana mööbli äravedu ja utiliseerimine

Nagu jõulukuuskede ära viskamisega jaanuaris, võib ka vanast mööblist ja tehnikast lahtisaamine paras peavalu olla. Alljärgnevalt anname nõu, kuidas kõige mõistlikumalt ja sujuvamalt oma vanu mööbliesemeid ja tehnikaseadmeid utiliseerida. 

Ühe vana on teise uus ehk mööblieseme müük

Enne kui mööbel prügimäele saata, tasub see kas või prooviks müüki panna. Isegi kui tegemist on päevi näinud diivaniga siis ka sellele võib õige hinnaga ostja leiduda – võib-olla soovitakse osta diivanit maakohta või on ostjaks tudeng, kes peab üürikodu sisustama. Facebook Marketplace, Osta.ee ja Yaga.ee on saidid, mida võiksite kaaluda.

Tihti ei taheta mööblit müüa kuna on raske ennustada kaua müügiga võib minna ning inimestel pigem ei ole kodus mitme diivani korraga hoidmiseks ruumi. Ka sellepärast ei pea Te muretsema – just sellisteks juhtudeks on Kolimisrõõmul teenuste valikus asjade ajutise ladustamise võimalus. Teete mööblist pildid ja panete müüki, me aga pakime diivani ära ja viime lattu ning soovil ja vajadusel teostame laost ka transpordi ostjale.

Ühe vana on teise uus ehk mööblieseme annetamine

Kui asjade müük ei ole Teie kireks, aga planeet Maa tulevikku peate oluliseks, on võimalik oma korralikele mööbliesemetele uus elu läbi taaskasutuse anda. Uuskasutuskeskus võtab vastu vana mööblit nii oma kauplustes kui teostab ka suuremate mööbliesemete tasuta äravedu Teie kodust – rohkem infot leiate nende kodulehelt.

Taaskasutusse saab oma mööbli annetada ka juhul, kui võtate mööbli utiliseerimise teenuse meilt – sellisel juhul, kui mööbel on korralik ja Uuskasutuskeskusele sobib, viime mööbli jäätmejaama asemel hoopis taaskasutusse. 

Vastutustundlik prügikäitlus ehk jäätmejaama viimine

Kui on auto ja aega, siis on alati on variant ka mööbel ise jäätmejaama viia. Selle valiku puhul tasub aga arvestada, et mööbel tasuks kindlasti enne lahti võtta sest jäätmejaamas arvutatakse hind kuupmeetri järgi ning näiteks kapi sisse jääva tühja õhu eest ei ole mõistlik niisama maksta. 

Kuna aga nii mööbli demonteerimine, peale- ja mahalaadimine ning jäätmejaama sõit võivad küllaltki ajamahukad olla, võib alternatiivina ka selle meile usaldada – kui mööblit taaskasutusse pakkuda ei ole võimalik või te seda ei soovi, utiliseerimine selle ise jäätmejaamas. 

Utiliseerime teie mööbli ja tehnika ise 

Kuigi mööbli iseseisvaks utiliseerimiseks on mitmeid võimalusi, on arusaadav, et oma aja ja närvikulu huvides võib professionaalse teenuse kasutamine mõistlikum variant olla. Meiega võite kindel olla, et töö saab tehtud kiirelt ning kõige jätkusuutlikumaid variante eelistades. Kui tahate mööbli utiliseerimise teenuse kohta rohkem teada saada, kirjutage meile info@kolimisroom.ee või andke meile oma utiliseerimise soovist teada täites alloleva päringu

Kolimisrõõm ei utiliseeri olmeprügi, ehitusjäätmeid, ravimeid, kemikaale ning muid ohtlikke aineid. Ohtlikud jäätmed tuleb viia ohtlike jäätmete kogumiskonteinerisse, anda üle ohtlike jäätmete kogumisringi käigus või anda üle ohtlike jäätmete käitlusluba omavale ettevõttele.

Saada päring